ARKEOLOJİ KİTAPLIĞI

Internetten İndirimli Olarak Satın Alınabilecek
Arkeoloji Kitaplarından Örnekler.

Son güncelleme tarihi: 26 Ekim 2004

 


 
Ahit Sandığı
Can Giray
KELEBEK YAYINLARI

   Üç arkeolog; Profesör Onur, Arda ve Elif yıllar süren çalışmalarının ardından tüm insanlık tarihini kökünden değiştirecek bir gerçekle karşılaşırlar. Batı kültürünün temelini oluşturduğu kabul edilen Hitit kültürüyle ilgili bir bilgidir bu. Ele geçirdikleri 6000 yıllık Hatti tabletleri, Hattiler'in yazıyı Sümerler'den önce bulduklarını kanıtlamaktadır. Ve uygarlığın temelinin Anadolu'da atıldığının... Ancak tarihin derinliklerinden gelen bu sarsıcı bilgi sadece bilimi ilgilendirmemektedir. Onur, Arda ve Elif kendilerini bir anda uluslararası çıkar ilişkilerinin içinde bulurlar. Suriye - Türkiye ve İsrail ilişkilerindeki tuhaf sapmayla uğraşan Derin, eski KGB ajanı Andre ve pskiyatrist üstteğmen Defne de bu karmaşık oyunun oyuncularıdır artık. Oyunun başrölünde ise gizemli ahit sandığı efsanesi vardır.
   'Bor Büyüsü' ile Türk polisiye romanına yeni bir açılım getiren Can Giray, 'Ahit Sandığı'nda yine sürükleyici bir maceraya davet ediyor okurlarını.
   Uygarlık tarihine ve uluslararası komplo teorilerine gözünü kapamayan cesaretli okurların dikkatine.

Yayın Yılı: 2004; 303 sayfa; 13,5x21,5 cm; Karton Kapak; ISBN:9758721488; Dili:TÜRKÇE
Liste Fiyatı: 15.00 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 13.10 YTL.


 
Tarih Sümerde Başlar / Yazılı Tarihteki Otuzdokuz İlk
Samuel N. Kramer
KABALCI YAYINLARI

    İlk yasa sistemi hangi uygarlığa aitti? İlk vergi indirimini hangi uygarlık uyguladı? İlk vergi indirimini hangi uygarlık uyguladı? Ya ilk atasözü, ilk aşk şarkısı, ilk atasözü ve deyimler? Tüm bu soruların yanıtı hiç şüphesiz çiviyazısı denen yazılarını kil tabletlere geçirerek yazılı tarihi başlatan Sümerler olacaktır. Kitabı Mukaddes'te geçen birçok kavramın kökenlerinin de Sümerlerde olduğunu görmek kafalarımızda soru işaretleri uyandıracaktır. Önde gelen Sümeroglardan Samuel Noah Kramer, Sümerlerin insanlık taihine katkıda bulundukları 39 alanı, yıllar süren araştırmalar ve binlerce tabletin okunması sonucunda ortaya çakın bu kitapta topladı. Eğitimden aileye, tarımdan adalete, ahlaktan felsefeye, edebiyatan politikaya "Tarih Sümer'de Başlar."

Çeviren: Hamide Koyukan; Orjinal Adı: History Begins at Sumer: Thirty-Nine Firsts in Recorded History; Yayın Yılı: 1999; 477 sayfa; 13,5x19,5 cm; Karton Kapak; ISBN:9757942818; Dili:TÜRKÇE
Liste Fiyatı: 15.00 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 12.20 YTL.


 
Eskiçağ Kaleleri
Güngör Karauğuz / Halil İbrahim Kunt
ÇİZGİ KİTABEVİ

   Batıda Beyşehir ve Akşehir, doğuda Melendiz Dağları, kuzeyde Tuz Gölü ile sınırlanan Orta Anadolu'nun güney kesimi olarak adlandırılan bölgede, M. Özsait, S. Omura ve H. Bahar tarafından yüzey araştırmaları yapılmaktadır.
   H. Bahar başkanlığında yapılan yüzey araştırmaları sırasında ve hem Hatıp'ta hem de Kızıldağ'da bulunan kaleler üzerinde incelemeler yaparken, bölgenin kaleleri üzerinde bir çalışma yapmayı planlamış böylece bu kalelerin bir katalogunu oluşturmayı düşünmüştük.

Yayın Yılı: 2004; 164 sayfa; 16,5x24 cm; Karton Kapak; ISBN:9758867156; Dili:TÜRKÇE
Liste Fiyatı: 20.00 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 17.50 YTL.


 
Su Altında Arkeoloji Bir Arkeoloğun Türkiye Macerası
George F. Bass
HOMER YAYINLARI

Su Altında Arkeoloji denildiği zaman dünyada akla gelen ilk isim, hiç kuşkusuz Prof. Dr. George Bass'tır. Gelidonya Burnu'ndaki dünyanın en eski batığında yaptığı kazı, bilimsel nitelikte düyada yapılan ilk arkeolojik sualtı kazısıdır. Sualtında haritalama ve dekomprasyon teknikleri geliştirmesi, dünyanın ilk sivil amaçlı denizaltısını yaptırması, sualtı arkeoloji enstitüsünü kurması ve aralarında Türklerin de bulunduğu dünyanın önde gelen sualtı arkeologlarını yetiştirmesi onun öncü kişiliğinin bir parçasıdır.

Çeviren: Zeynep Hasırcıoğlu
Yayın Yılı: 2003; Orjinal Ad?: Archaelogy Beneath The Sea; 282 sayfa; 1.HAMUR; 14x21 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9758293419; Dili:TÜRKÇE
Konu: Kültür/Arkeoloji;
Liste Fiyatı: 14.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 11.375.000 TL.


 
Arykanda
Cevdet Bayburtoğlu
HOMER YAYINLARI

Arykanda, gerek doğal güzelliği, gerekse barındırdığı çok çeşitli ve iyi korunmuş kalıntıların doğal çevre içindeki yerleşimi açısından Lykia'nın en ilgi çekici yerlerinden biridir. Tipik bir yamaç yerleşimi olan Arykanda'yı ilk kuranlar öylesine isabetli bir yer seçmişlerdir ki, kurulduğu yer doğayla bütünleştiği için, ortada olduğu halde görülmeyen, kendini savunma gereği duymayacak kadar doğal engebelerden yararlanan bir kenttir. Serinin ilk kitabı olan Arykanda'yı bilimsel bilgilerin ışığında keyif alarak gezeceksiniz.

Konu: Kültür/Arkeoloji;
Liste Fiyatı: 17.500.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 14.218.750 TL.


 
Antik Çağ Yemekleri ve Yemek Kültürü
Andrew Dalby / Sally Grainger
HOMER YAYINLARI

Antik Çağ Yemekleri ve Yemek Kültürü, antik dünyanın bütününden-hem Yunan hem Roma yazınından yemek tariflerinin derlendiği ve bunların günümüz mutfağında yeniden nasıl yaratılabileceğini gösteren ilk kitaptır. O dönemlerden kalan ziyafet, içki ve şölen resimleri ile öykülerinin yanına, sonuç veren "menüler" yerleştirilerek, ikibin yıl öncesinin tatları, kokuları ve zevkleri ile günümüz yaşantısı arasında bir köprü oluşturulmaya çalışılmıştır.
Bu kitap sekiz bölümden oluşmakta ve her bölüm arkeolojik kanıtlarla desteklenmiş olan Yunanca ve Latince metinlere dayanmaktadır. Böylece Yunan-Roma yaşamına, yiyeceklerinin çeşitliliğine ve yemek kültürüne ilişkin mevcut tüm kaynakların elverdiği ölçüde doğru ve kapsamlı bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır.
Kitabın en çarpıcı özelliği ise antik çağ mutfağını bizzat tatmak isteyen okurlar için elli çeşit özgün antik yemeğin tam ve uygulanabilir tarifini içermesidir.

Yayın Yılı: 2001; Orjinal Adı: The Classical Cookbook; 160 sayfa; KUŞE; 21,5x21,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9758293117; Dili:TÜRKÇE
Konu: Kültür/Arkeoloji; Kültür/Genel; Hobi/Yemek kitapları;
Liste Fiyatı: 19.500.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 15.843.750 TL.


 
Arkeoloji'nin Delikanlısı Muhibbe Darga Kitabı
Emine Çaykara
TÜRKİYE İŞ BANKASI YAYINLARI

Hemen her kasabasında tarih yatan ülkemizde hayatını arkeoloji aşkı doğrultusunda şekillendirmiş bir büyük hocanın yaşamında, üzerine çöp dökülen tarihi alanlar, bugün nerede olduğu bilinmeyen anıtlar, kazısı için cebinden para harcayan arkeologlar oldu?ğu gibi sanat, sinema, edebiyat dünyasından ilginç anılar da var. "Anadolu'nun birinci bin yılına bak, bu uygarlıklar, İyonya'yı o kadar etkilemiş ki bir İyon medeniyeti çıkmış ve bu kıta Yunanistan'a geçmiştir. Medeniyet Yunanistan'da doğmadı, Anadolu olmasaydı Yunanistan'daki bu mucizevi medeniyet doğamazdı."

Yayın Yılı: 2002; 477 sayfa; 3.HAMUR; 13,5x19.5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9754583706; Dili:TÜRKÇE
Konu: Siyaset/Biyografi;
Liste Fiyatı: 10.00.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 8.450.000 TL.


 
Arkeoloji Sözlüğü
Secda Saltuk
İNKİLAP KİTABEVİ

Arkeoloji Sözlüğünün ilk fişlerini hazırlamaya başladığımda arkeoloji öğrencisiydim. Devamlı bir çalışma yapamayıp, uzun aralar vererek sonunda gerçekleştirebildiğim bu sözlüğü arkeoloji öğrencilerinin yararlanabileceği düşüncesiyle hazırladım. Titiz bir çalışma sürdürdüğüm halde gönlüm daha iyisini isterdi. Daha bol maddeli, daha geniş açıklamalı bir Arkeoloji Sözlüğünü de görebilmek dileğiyle.

254 sayfa; 1.HAMUR; 13,5x19,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9751002109; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji; Başvuru kitapları/Sözlük-İmla kılavuzu;
Liste Fiyatı: 11.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 8.937.500 TL.


 
2012 Marduk'la Randevu
Burak Eldem
İNKİLAP KİTABEVİ

Güneş sistemimizde son sınır, Pluton değil. Modern astronomların 1930'lardan beri "Gezegen X" kod adıyla izini sürdükleri, ancak yerini henüz saptayamadıkları dev bir gök cismi, kuyrukluyıldızlara benzeyen eliptik yörüngesiyle her 3661 yılda bir dünyamızın yakınından geçiyor. Sümerler ona "Geçiş Gezegeni" anlamında Nİ.Bİ.RU dediler; Babil astronomlarıysa güçlü tanrıları MARDUK'un adıyla onurlandırdılar; Mısır'da, "Milyonlarca Yılın Gezegeni" diye anıldı. Son yörünge geçidini M.Ö. 1649 yılında yapan bu dev gök cismi, Thera yanardağının patlamasını da içeren bir dizi doğal afete yol açmış; aralarında "Mısır'dan Çıkış"ın da (Exodus) bulunduğu mitlere esin kaynağı oluşturmuş; Yakındoğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde siyasi ve sosyal dengeleri altüstü etmişti.

Yazar: Burak Eldem
Yayın Yılı: 2003; 605 sayfa; 2.HAMUR; 13,5x21 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9751019990; Dili:TÜRKÇE
Konu: Diğer/Astronomi;
Liste Fiyatı: 18 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 14.62 YTL.


 
Arkeoloji
Tübitak

İnsanın geçmişini, geride bıraktığı "belgelere" dayanarak inceleyen bir bilim dalı arkeoloji; bir çeşit iz sürme... Arkeologlar, ilk aletlerden, çanak çömlek kalıntılarından, elyazmalarından, kömürleşmiş yiyecek kırıntılarından ve hatta eti sıyrılıp atılmış bir hayvan kemiğinden yola çıkarak geçmişin bütün bir resmini çizmeye çalışıyor. TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Başvuru Kitaplığı'nın ikinci kitabı olan Arkeolojiyi okurken, zengin bir görsel malzeme eşliğinde hem arkeologların çalışmalarına hem de geçmişin büyük uygarlıklarına tanıklık edeceksiniz.

Çeviren: Yaprak Eran
Yayın Yılı: 1999; Orjinal Adı: Eyewitness Archaelogy; 64 sayfa; 26x31,5 cm; ISBN:9754031681; Dili:TÜRKÇE
Konu: Kültür/Arkeoloji;
Liste Fiyatı: 4.50 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 4.05 YTL.


 
Mezopotamya Sanatını Tanıyalım
Kollektif
İNKİLAP KİTABEVİ

Bu dizi; tecrübeli, uzman sanatçılarca hazırlanarak dilimize çevrilmiştir.
* Güzel sanatların temelini ve inceliklerini her yönüyle tanıtan bir dizidir bu.
* Her konu 64 sayfalık cilde sığdırılmaya çalışılmış, geniş bilgiler, sağlıklı açıklamalarla verilmeye çalışılmış, dört renkil reprodüksiyonlarla süslenmiştir.
* En tipik yapıtlar iki renkli grafiklerle gösterilerek, taşıdığı sanat üslubunun belirli karakteri açıklanmıştır.
* Her kitapta teknik terimler gösteren bir sözlük bulunmaktad?r.
* Resimlerle fotoğrafların kaynakları verilmiş, ayrıca bibliyografya eklenmiştir.

Çeviren: CEYHUN ÇALIKLAR
63 sayfa; 1.HAMUR; 13,5x19,5 cm; CİLTLİ; ISBN:9751056519; Dili:Türkçe
Konu: Sanat/Sanat tarihi; Felsefe-düşünce/Estetik;
Liste Fiyatı: 2.50 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 2.03 YTL.


 
Evvel Zaman İçinde Mezopotamya
Jean Bottero/ Marie Joseph Steve
YAPI KREDİ YAYINLARI

Dicle ve Fırat arasında suskunluğa gömülmüş, sazlarla kaplı, kilden bir ülke. Geriye hiçbir şey kalmamış. Hiçbir şeyi Çiviyazısı tabletleri, yitik bir medeniyeti gün ışığına çıkaracak mıydı? Yıl 1802, olağanüstü bir serüvenin henüz başlangıcındayız. Antik Yakın-Doğu'nun en büyük medeniyeti Mezopotamya, bu tabletlerin ardına saklanıyor. Gün be gün, yıllar boyu süren çalışmalar, bu gizemli yazıyı çözüyor.

Yayın Yılı: 2002; 160 sayfa; KUŞE; 12,5x17,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9750803574; Dili:TÜRKÇE
Konu: Tarih/Bölgeler-ülkeler;
Liste Fiyatı: 9.00 YTL. Kitapyurdu Fiyatı: 7.31 YTL.


 
Arkeoloji'nin ABC'si
Paul Bahn
KABALCI YAYINEVİ

Bu eğlenceli giriş kitabı, arkeolojinin süregiden popülerliğinin nedenlerini açıklıyor-kimi zaman salt zaman geçirmeye yarayan, kimi zaman akademik bir kariyer olan ve bütün dünyayı saran, 2,5 milyar yıllık bir geçmişe sırtını dayayan bir kanı.

Çeviren: Banu Örenk
Yayın Yılı: 1999; 144 sayfa; 3.HAMUR; 11,5x19,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9758240142; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji; Başvuru kitapları/El-cep kitapları;
Liste Fiyatı: 5.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 4.062.500 TL.


 
Çok Dilli Arkeoloji Sözlüğü
Halet Çambel/ Güven Arsebük/ Sönmez Kantman
ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI

Bütün bilim dallarında olduğu gibi, arkeolojide de terimler önemli bir sorun meydana getirir. Zamanında T.D.K. bunu çözümlemek amacıyle, uzmanlardan kurduğu bir komisyon eliyle bu alanda bir çal??ma yaptırmış, fakat bu çalışma daha sonra sistemli bir şekilde sürdürülememiş ve geliştirilememiştir. Bu sebeple bilim alanımızda kullanılan terimler çokluk yabancı dillerden çevrilmiş veya dilimize oldukları gibi aynen aktarılmışlardır. Sözcüklerin kapsadığı kavramların çeşitli dillerde değişik sözcüklerin kullanışları durumu daha da tutarsız hale getirmektedir. Oysa, terimlerin kapsam ve karşılıkları saptanmadıkça, aynı dili konuşmak veya yazmak, dolayısıyle anlaşmak olanaksızdır.
...
Umudumuz, yılların uğraşısı sonucu olan bu çalışmaların el birliği ve bütün meslektaşlarımızın yardımı ile kademeli olarak geliştirilmesi ve bilim alanımızdaki büyük bir boşluğun böylelikle hiç değilse kısmen kapatılmasıdır.
Halet Çambel

155 sayfa; 3.HAMUR; 14x20 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9757358647; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji; Başvuru kitapları/Sözlük-İmla kılavuzu;
Liste Fiyatı: 8.500.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 7.968.750 TL.


 
İstanbul Arkeoloji Müzelerinde Bulunan Boğazköy Tabletleri 4
Mustafa Eren
TÜRK TARİH KURUMU

124 sayfa; 1.HAMUR; 23,5x35 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9751600286; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji; İstanbul kitapları/Tarihi mekanlar;
Liste Fiyatı: 3.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 2.728.500 TL.


 
İstanbul Arkeoloji Müzelerinden Bir Grup Frig Keramiği
Güldem Polat
ARKEOLOJİ VE SANAT YAYINLARI

55 sayfa; 1.HAMUR; 17x24 cm; KARTON KAPAK; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji;
Liste Fiyatı: 8.500.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 7.968.750 TL.


 
Moche Savaşçısı / Esrarengiz Arkeoloji Cinayetleri
Lyn Hamilton
BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Bir antikacı olan Bayan Lara, Toronto'daki bir müzayedede, içinde değersiz Peru röprodüksiyonları bulunduğunu sandığı bir kutu satın alır. Fakat bir süre sonra bunların otantik Moche eserleri olduğunu anlar. Bu eşyalar arasında çok değerli, törenlerde kullanılan bir kulak süsü de bulunmaktadır. Üzerine asa ve kalkan taşıyan altından bir Moche savaşçısı işlenmiştir.

Lara, bu antika kutuyu dükkânına getirdikten kısa bir süre sonra ilginç olayların ve esrarengiz ölümlerin meydana geldiği bir dizi muamma ile karşı karşıya kalır. Daha birkaç gün önce normal bir yaşantısı olan Lara'nın hayatı bir kâbusa dönüşür. Önce dükkândaki yardımcısı Alex kötü bir saldırıya uğrar ve dükkânı yakılır, Lara o zaman, karaborsa tarihi eser kolleksiyoncularının arz zincirinde kendisinin de bir halka oluşturduğunu ve bu duruma istemeyerek de olsa düştüğünü anlamakta gecikmez. Bu yüzden başı büyük bir belânın içindedir. Şimdi artık Peru'ya gitmesi, bir mezar soyguncuları ordusuyla mücadele etmesi gerekmektedir. O insanlar da eski Moche savaşçıları kadar acımasız insanlardır. Ve öyle olduklarını kanıtlamak için fazla beklemezler.
Polisiye tiryakilerine gerilim dolu keyifli anlar dileriz.

Çeviren: Belkıs Dişbudak
Yayın Yılı: 2001; Orjinal Adı: The Moche Varrior; 270 sayfa; 3.HAMUR;
13,5x21 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9756580003; Dili:TÜRKÇE
Konu: Edebiyat/Polisiye;
Liste Fiyatı: 8.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 4.500.000 TL.


 
TÜBA-AR 2 Türkiye Bilimler Akademisi Arkeoloji Dergisi 1999
Kollektif
TÜBİTAK - DERGİ

- İnsanın Evrim Süreci ve En Eski Kültürleri
- Bayraklı Höyüğünde, Arkaik Döneme Ait
- Küçük Bir Mezarlık ve Bazı Buluntular

Yayın Yılı: 1999; 162 sayfa; KUŞE; 21x29,5 cm; KARTON KAPAK; Dili:Türkçe
Konu:
Liste Fiyatı: 3.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 2.812.500 TL.


 
Türkiye'nin Arkeoloji, Epigrafi ve Tarihi Coğrafyası İçin Bibliyografya
Arif Müfid Mansel
TÜRK TARİH KURUMU

632 sayfa; 1.HAMUR; 16,5x23,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9751605512; Dili:Türkçe
Konu: Kültür/Arkeoloji;
Liste Fiyatı: 4.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 3.638.000 TL.


 
Yıldız Demiriz'e Armağan / Arkeoloji ve Sanat Tarih Araştırmaları
Uşun Tükel/ M. Baha Tanman
SİMURG YAYINLARI

İÇİNDEKİLER

Ara Altun - Kuşaklararası Bir Sanat Tarihçisi Kimliği: Yıldız Demiriz

Hüsamettin Aksu - Tercüme-i Cifr (Cefr) El-Câmi' Tasvirleri

Neslihan Asutay - İstanbul Deniz Surları Üzerindeki İki Akrotere Yeni Bir Bakış

A. Vefa Çobanoğlu - Yok Olan Bir Yapı, Kemankeş Kara Mustafa Paşa Külliyesi

Muhibbe Darga - Şemsiyetepe'de Bulunmuş Olan İlk Tunç Çağı'na Ait Fırın Ayakları Hakkında Gözlemler

Belgin Demirsar-Arlı - Edirne İttihat ve Terakki Kulübü Binası'nın Çini Bezemeleri

Hakan Arlı - Edirne İttihat ve Terakki Kulübü Binası'nın Çini Bezemeleri

Deniz Esemenli - Tanzimat'ın Sarayı Dolmabahçe'de Bir Çağdaşlaşma Sembolü: Mabeyn Dairesi veya Selamlık

Semavi Eyice - Tuzla Önündeki Hagia Glykeria Kilise ve Manastırı

Zühre indirkaş - Ganymedes'in Kaçırılışı ve Rubens'in "Ganymedes ve Kartal" İkonografisi Üstüne

Tarkan Okçuoğlu - Bayezit Yangın Kulesi'nin Gözetleme Katında Bulunan Duvar Resimleri

Robert Ousterhout - Burgazada'daki Metamorphosis Kilisesi

Engin Akyürek - Burgazada'daki Metamorphosis Kilisesi

Semra Ögel - Üsküdar İbrahim Paşa Su Yolu Haritasında Köşk ve Dış Sofa Resimleri

Ebru Parman - Eskişehir-Seyitgazi-Kümbet Köyü'nde Himmet Baba Türbesi ve Devşirme Malzemesi

Erol Altınsapan - Eskişehir-Seyitgazi-Kümbet Köyü'nde Himmet Baba Türbesi ve Devşirme Malzemesi

Nermin Sinemoğlu - Acılardan Kaynaklanan Ölümsüz Eserlerin Yaratıcısı Vincent Willem Van Gohg

Zeren Tanındı - Anadolu Selçuklu Sanatında Tezhip: Müzehhip Muhlis b. Abdullah el-Hind"i ve Halefleri

M. Baha Tanman - Edirne Selimiye Camii'nin Hünkâr Mahfilindeki Bazı Ayrıntılardan II. Selim'in ve Mimar Sinan'ın..

Uşun Tükel - "Aslolan Görüntüdür". El Greco'nun Toledoları Özelinde Sanatın Tuzakları

Yayın Yılı: 2001; 250 sayfa; 1.HAMUR; 16,5x23,5 cm; KARTON KAPAK; ISBN:9757172510; Dili:TÜRKÇE
Konu: Kültür/Arkeoloji; Sanat/Sanat tarihi;
Liste Fiyatı: 20.000.000 TL. Kitapyurdu Fiyatı: 17.500.000 TL.

 

Arkeoloji Makaleleri, Haberleri ve Kitapları
https://mezopotamya.tripod.com/

Bedava Tarih ve Arkeoloji Kitapları için BURAYA TIKLAYIN