Make your own free website on Tripod.com

22. ULUSLARARASI KAZI, ARASTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU
22-26 MAYIS 2000

EFES OTELİ - CONVENTION CENTER - EFES ve BERGAMA SALONLARI

PROGRAM

23 MAYIS 2000 SALI

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
(Efes Salonu)

Oturum Başkanı: Nur Balkan Atlı
9.00-9.15 1999 yılı Tilbes Höyük Kurtarma Kazısı (Birecik, Şanlıurfa) E. Bucak - J G Fuensanta M S Rothman - P Charvat

9.20-9.35 1999 yılı Tilmusa, Tilöbür ve Tilvez Kurtarma Çalışmaları (Birecik, Şanlıurfa) E. Bucak - J G Fuensanta - P Charvat

9.40-9.55 Horum Höyük 1999 Çalışmaları F Bulgan - C Marron - A Tibet

10.00-10.15 Fıstıklı Höyük Kazısı, 1999 R Bernbeck - S Hollock

10.15-10.30 Ara

Oturum Başkanı: Engin Özden
10.30-10.45 Kargamış Bölgesi Mezraa - Teleilat Kazısı 1999 Mehmet Özdoğan

10.50-11.05 Zeytinli Bahçe Höyük Kurtarma Kazısı, 1999 M Frangipane - E Bucak

11.10-11.25 Akarçay (Şanlıurfa) 1999 Kazısı N Balkan Atlı - M Molıst Y Mıyaka - M Özbaşaran A özdoğan - E Bucak

11.30-11.45 Kargamış Barajı - Fre virike 1999 Kazısı Ayşe Tuba Ökse

11.45-12.00 Ara

Oturum Başkanı: Ayşe Tuba Ökse
12.00-12.15 Gre Dimse Kurtarma Kazıları, 1999 Notbert Karg

12.20-12.35 Kinet Höyük Kazısı, 1999 Marie - Henriette Gates

12.40-12.55 Oylum Höyük 1998 - 1999 Engin Özgen

13.00-13.15 1999 Tell Kurdu Höyüğü Kazısı, Hatay K. Aslıhan Yener

13.20-13.35 Arslantepe Kazısı, 1999 Marcella Frangipane

13.35-14.00 Ara

Oturum Başkanı: Jürgen Seeher
14.00-14.15 Gökçeada - Yenibademli Höyük 1999 Kazıları Halime Hüryılmaz

14.20-14.35 1999 Limantepe Kazıları Hayat Erkanal

14.40-14.55 1999 Panaztepe Kazıları Armağan Erkanal

15.00-15.15 1999 Troia Kazıları Manfred Korfmann

15.15-15.30 Ara

Oturum Başkanı: Hayat Erkanal
15.30-15.45 Karatepe - Aslantaş ve Domuztepe 1999 Çalışmaları Halet Çambel

15.50-16.05 Boğazkey - Hattuşa 1999 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları Jürgen Seeher

16.10-16.25 Kuşaklı (Başören - Sivas) Kazısı 1999 Andreas Müller - Kalpe

16.25-16.40 Kültepe / Kaniş Kazıları - 1999 Tahsin Özgüç

16.40-16.55 Ara

Oturum Başkanı: Manfred Korfmann
17.00-17.15 1999 Yılı Ortaköy - Şapinuva Kazı Çalışmaları A Süel - M Süel

17.20-17.35 İkiztepe Kazılarının 1999 Dönemi Sonuçları Önder Bilgi

17.40-17.55 1999 Alacahöyük Kazıları Aykut Çınaroğlu

18.00-18.15 1999 Yılı Kaman - Kalehöyük Kazıları Sachihiro Omura

18.15-18.30 Tartışma

ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI (Bergama Salonu)

Oturum Başkanı: Frank Kolb
09.00-09.20 1999 Yılı Loryma Araştırması Winfried Held

09.25-09.45 Kıran Gölü 1999 T Saner - Z Kuban

09.50-10.10 Karya Yüzey Araştırması 1999 Adnan Diler

10.10-10.20 Ara

Oturum Başkanı: Annelise Peschlow
10.20-10.40 Kyaneai Yüzey Araştırması 1999 Kampanyası F Kolb - A Thomsen - M Zimmermann

10.45-11.05 Tlos 1999 Havva İşkan

11.10-11.30 Alinda Nekropolü II V Özkaya - O San

11.30-11.40 Ara

Oturum Başkanı: Havva İşkan
11.40-12.00 Keramos Körfezi Arkeolojik Yüzey Araştırması 1999 Vincenzo Ruggieri

12.05-12.25 Heraklia Latmos ve Çevresi, 1999 Yılı Kazı Çalışmaları Annelise Peschlow

12.30-12.50 Klikya Erken Bizans Çağı Evleri: 2. Kampanya Ina Eichner

12.55-13.15 Blaundos 1999 Yılı Yüzey Araştırmaları Axel Filges

13.15-14.00 Ara

Oturum Başkanı: Thomas Drew-Bear
14.00-14.20 1999 Tokat İli'nde Araştırma Christian Marek

14.25-14.45 Lydia'dan Yeni Buluntular Hasan Malay

14.50-15.10 Doğu Lykia'da Epigrafik Araştırmalar 1999 B İpliçioğlu - A V Çelgin - G Çelgin

15.10-15.20 Ara

Oturum Başkanı: Christian Marek
15.20-15.40 Laodicea Combusta ve Bölgesinden Yeni Yazıtlar Thomas Drew-Bear

15.45-16.05 Kibyra 1999 T Corsten - H Gregarek

16.10-16.30 Pisidya Yüzey Araştırması Projesi - Melli Yüzey Araştırması ikinci yıl sonuçları Lutgarde Vandeput

16.30-16.40 Ara

Oturum Başkanı: Hasan Malay
16.40-17.00 Hyllarima'dan Yazıtlar Ender Varinlioğlu

17.05-17.25 Kilikya'da Epigrafi ve Tarihi Coğrafya Araştırmaları 1999 Mustafa Hamdi Sayar

17.30-17.50 Doğu Trakya'da Epigrafi ve Tarihi-Coğrafya Araştırmaları 1999 Mustafa Hamdi Sayar

17.55-18.00 Tartışma


Ana sayfaya dönüş için buraya tıklayın
http://mezopotamya.tripod.com/ adresine gitmek için buraya tıklayın.

mezopotamya.tripod.com adresini hazırlayanlar:
Umut Devrim Eryarar   udevrim@yahoo.com
İlker Fıçıcılar   ilkerf@geocities.com