Make your own free website on Tripod.com

24. KAZI, ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SEMPOZYUMU

 

27 MAYIS 2002 
PAZARTESİ
  
 
9.00-9.30
 AÇILIŞ TÖRENİ
Bilim Kurulları Adına 
Prof. Dr. Refik DURU,
Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürü
Dr. Alpay PASİNLİ, 
Kültür Bakanı
M. İstemihan TALAY'ın Konuşmaları
OTURUM BAŞKANI: G. BAKIR
 
9.30-9.45
 Kültepe/Kaniş-Neşa Kazıları, 2001
Tahsin ÖZGÜÇ
 
9.50-10.05
 Patara "2001"
Fahri IŞIK
 
10.10-10.25
 2001 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
Sachihiro OMURA
 
10.30-10.45
 2001 Yılı Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları
Haluk ABBASOĞLU 
 
10.45-10.55
 Ara
OTURUM BAŞKANI: C. ÖZGÜNEL
 
10.55-11.10
 Tektaş Burnu Batığı
George BASS 
 
11.15-11.30
 İkiztepe Kazılarının 2001 Dönemi Sonuçları
Önder BİLGİ
 
11.35-11.50
 Göbekli Tepe Kazıları (Şanlıurfa), 2001
Harald HAUPTMANN 
 
11.55-12.10
 Edirne Yeni Sarayı Kazısı, 2001
Gönül CANTAY 
 
12.10-12.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: F. IŞIK
 
12.20-12.35
 Acemhöyük Kazıları, 2001
Aliye ÖZTAN 
 
12.40-12.55
 Zeytinli Bahçe (Birecik-Şanlıurfa) Kurtarma Kazısı: 2001
Marcella FRANGIPANE 
 
13.00-13.15
 Şaraga Höyük 2001 Kazıları
Fikri KULAKOĞLU
 
13.20-13.35
 Güvercinkayası 2001 Kazısı
Sevil GÜLÇUR
 
13.35-14.00
 ARA 
OTURUM BAŞKANI: H. ABBASOĞLU
 
14.00-14.15
 Hakemi Use 2001 Kazısı
Halil TEKİN 
 
14.20-14.35
 Priene 2001 Yılı Çalışmaları
Wulf RAECK 
 
14.40-14.55
 Adramytteion / Ören 2001
Engin BEKSAÇ
 
15.00-15.15
 Gökçeada-Yenibademli Höyük 2001 Kazıları
Halime HÜRYILMAZ 
 
15.15-15.30
 Ara
OTURUM BAŞKANI: N. ŞAHİN
 
15.30-15.45
 Smintheion 2001
Coşkun ÖZGÜNEL 
 
15.50-16.05
 2001 Yılı Surtepe Höyük Kurtarma Kazıları
Jesus G. FUENSANTA 
 
16.10-16.25
 Bergama'da Çalışma ve Onarım 2001
Wolfgang RADT
 
16.30-16.45
 İznik Tiyatro Kazısı 2001
Bedri YALMAN 
 
16.45-17.00
 Ara 
OTURUM BAŞKANI: A. ERKANAL
 
17.00-17.15
 Kavuşan Höyük (Diyarbakır) 2001 Kazısı
Gülriz KOZBE
 
17.20-17.35 
 2001 Yılı Metropolis Kazıları 
Recep MERİÇ 
 
17.40-17.55 
 Alexandria Troas Kazısı 2001
Elmar SCHWERTHEIM 
 
17.55-18.00 
 Tartışma 
 
 
  
 
28 MAYIS 2002
SALI
 OTURUM BAŞKANI: S. OMURA 
 
8.30-8.45
 Mezraa-Teleilat 2001 Yılı Kazıları
Mehmet ÖZDOĞAN 
 
8.50-9.05
 Sinop-Demirci Atölyesindeki Fırın ve Amphoralar
Dominique KASSAB TEZGÖR 
 
9.10-9.25
 Mezraa Höyük Kurtarma Kazısı
Derya YALÇIKLI
 
9.30-9.45
 Ulucak Höyük Kazıları, 2001
Altan ÇİLİNGİROĞLU 
 
9.50-10.05
 Kaletepe/Kömürcü Obsidien Atölyesi 2001 Kazısı
Nur BALKAN ATLI
 
10.05-10.15
 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. ÖZTAN
 
10.15-10.30
 2001 Yılı Klazomenai Kazı ve Araştırmaları
Güven BAKIR 
 
10.35-10.50
 Kaunos 2001
Cengiz IŞIK 
 
10.55-11.10
 2001 Panaztepe Kazıları
Armağan ERKANAL 
 
11.15-11.30
 Beçin 2001 Kazısı
Rahmi Hüseyin ÜNAL 
 
11.35-11.50
 Ziyaret Tepe Kazıları 2001
Timothy MATNEY
 
11.50-12.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: H. HAUPTMANN
 
12.00-12.15 
 2001 Yılı Nagidos (Bozyazı) Kazısı
Serra DURUGÖNÜL
 
12.20-12.35
 Erzurum, Bulamaç Höyük Kazıları, 2001 Yılı Çalışmaları
A. Semih GÜNERİ 
 
12.40-12.55
 Musular 2001 Yılı Kazısı
Mihriban ÖZBAŞARAN 
 
13.00-13.15
 Hasankeyf-2001 Yılı Kazı Çalışmaları 
M. Oluş ARIK 
 
13.20-13.35
 Kinet Höyük Kazısı, 2001
Marie-Henriette GATES 
 
13.35-14.00
 ARA
OTURUM BAŞKANI: G. CANTAY
 
14.00-14.15
 Kubadabad-2001 Yılı Kazı Çalışmaları
Rüçhan ARIK 
 
14.20-14.35
 Isparta-Harmanören (Göndürle Höyük) Mezarlık Kazısı 2001 Yılı Sonuçları
Mehmet ÖZSAİT 
 
14.40-14.55
 Bademağacı Kazıları-2001
Refik DURU 
 
15.00-15.15
 Çadır Höyük'de 2001 Sezonu
Ronald L. GORNY 
 
15.15-15.30
 Ara
OTURUM BAŞKANI: R. DURU
 
15.30-15.45
 Tekfur Sarayı Çini Fırınları Kazısı
Filiz YENİŞEHİRLİOĞLU 
 
15.50-16.05
 Oylum Höyük 2001
Engin ÖZGEN
 
16.10-16.25
 2001 Arykanda Kazısı
Cevdet BAYBURTLUOĞLU 
 

16.30-16.45
 Emecik Arkaik Tapınak 2001 Yılı Çalışmaları
Numan TUNA 
 
16.45-17.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: W. RAECK
 
17.00-17.15
 Karkamış Barajı-Gre Virike 2001 Kazısı
A. Tuba ÖKSE
 
17.20-17.35 
 Aşağı Salat Kazısı 2001
S. Yücel ŞENYURT
 
17.40-17.55
 2001 Yılı Tilbes ve Tilvez Höyük Kurtarma Kazıları 
Jesus G. FUENSANTA
 
17.55-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
29 MAYIS 2002 ÇARŞAMBA
 OTURUM BAŞKANI: Ö. BİLGİ
 
8.30-8.45
 Tekirdağ Menekşe Çatağı Kazısı 2001 Yılı Çalışmaları
Aslı ERİM ÖZDOĞAN 
 
8.50-9.05
 2001 Yılı Çavlum Köyü Mezarlık Kazısı 
A. Nejat BİLGEN 
 
9.10-9.25
 Burgaz Kazıları 2001 Yılı Çalışmaları
Numan TUNA
 
9.30-9.45
 Tepecik-Çiftlik Kazısı 2001 Yılı Çalışmaları
Erhan BIÇAKÇI
 
9.50-10.05
 Tralleis (2001) Kazısı
Rafet DİNÇ
 
10.05-10.15
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. KORFMANN 
 
10.15-10.30
 Porsuk Höyük (Zeyve)'de Yaklaşık Onbeş Kazı Kampanyasının Yansımaları 
Olivier PELON
 
10.35-10.50
 2001 Liman Tepe Kazıları ve Su Altı Araştırmaları
Hayat ERKANAL 
 
10.55-11.10
 Kuşaklı (Başören-Sivas) Kazısı 2001
Andreas MÜLLER-KARPE 
 
11.15-11.30
 Kerkenes Dağ Projesi, 2001
Geoffrey SUMMERS 
 
11.35-11.50
 2001 Yılı Ilıpınar Kazısı
Jacob ROODENBERG
 
11.50-12.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. WAELKENS
 
12.00-12.15 
 Bayraklı 2001
Meral AKURGAL 
 
12.20-12.35
 Van-Ayanis Kalesi Kazıları, 2001
Altan ÇİLİNGİROĞLU
 
12.40-12.55
 2001 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
Erksin GÜLEÇ
 
13.00-13.15
 Karatepe-Aslantaş. Restorasyon, Konservasyon, Çevre Düzenlemesi Çalışmaları, 2001
Halet ÇAMBEL
 
13.20-13.35
 Tekirdağ/Karaevli Kazısı 
Neşe ATİK
 
13.35-14.00
 ARA
OTURUM BAŞKANI: R. MERİÇ
 
14.00-14.15
 Daskyleion 2001
Tomris BAKIR 
 
14.20-14.35
 2001 Tel Kurdu Kazısı
Aslıhan YENER 
 
14.40-14.55
 Soli/Pompeiopolis 2001 Kazıları 
Remzi YAĞCI
 
15.00-15.15
 Arslantepe 2001
Marcella FRANGIPANE
 
15.15-15.30
 Ara
OTURUM BAŞKANI: J. SEEHER
 
15.30-15.45
 Amorium 2001 Yılı Kazı Çalışmaları
Chris LIGHTFOOT
 
15.50-16.05
 2001 Yılı Alaca Höyük Kazısı
Aykut ÇINAROĞLU 
 
16.10-16.25
 Eski Van Hüsrev Paşa Külliyesi Kazısı-2001
Abdüsselam ULUÇAM 
 
16.30-16.45
 Alanya Kalesi- 2001 Yılı Kazı Çalışmaları
M. Oluş ARIK 
 
16.45-17.00
 Ara 
OTURUM BAŞKANI: C. IŞIK
 
17.00-17.15
 Yukarı Dicle Arkeolojik Araştırma Projesi: Kenan Tepe Kazıları 2001
Bradley J. PARKER 
 
17.20-17.35 
 2001 Yılı Müslümantepe Kazısı
Eyyüp AY 
 
17.40-17.55
 Antandros Kazıları, 2001
Gürcan POLAT 
 
17.55-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
30 MAYIS 2002
PERŞEMBE
 OTURUM BAŞKANI: N. TUNA
 
8.30-8.45
 2001 Yılı Demre-Myra Aziz Nikolaos Kilisesi Kazısı ve Duvar Resimlerini 
Koruma-Onarım-Belgeleme Çalışmaları
S. Yıldız ÖTÜKEN 
 
8.50-9.05
 Şarhöyük-Dorylaion 2001 Kazıları ve Karatuzla Mevkii Nekropolünde Temizlik Çalışmaları
A. Muhibbe DARGA
 
9.10-9.25
 2001 Kazı Sezonu Çatalhöyük Çalışmaları
Ian HODDER
 
9.30-9.45
 2001 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
Aygül SÜEL
 
9.50-10.05
 Didyma 2001
Axel FILGES
 
10.05-10.15
 Ara
OTURUM BAŞKANI: C. BAYBURTLUOĞLU
 
10.15-10.30
 Eskişehir- Karacahisar'da Bir Ortaçağ Kalesi
Ebru PARMAN 
 
10.35-10.50
 Klaros Kazısı 2001
Nuran ŞAHİN 
 
10.55-11.10
 Menderes Magnesiası 2001
Orhan BİNGÖL 
 
11.15-11.30
 Boğazköy-Hattusa 2001 Yılı Kazı Çalışmaları
Jürgen SEEHER 
 
11.35-11.50
 2001 Yılı Troia Kazıları
Manfred KORFMANN
 
11.50-12.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: H. ERKANAL 
 
12.00-12.15 
 Ephesos 2001
Fritz KRINZINGER
 
12.20-12.35
 Kuşadası, Kadıkalesi Kazısı, 2001 Yılı Çalışmaları İlk Raporu
Zeynep MERCANGÖZ 
 
12.40-12.55
 2001 Milet Çalışmaları
Volkmar von GRAEVE 
 
13.00-13.15
 Gordion 2001
G. Kenneth SAMS 
 
13.20-13.35
 Sardis-2001 Yılında Arkeolojik Araştırmalar ve Konservasyon Projeleri 
Crawford H. GREENEWALT, Jr.
 
13.35-14.00
 ARA
OTURUM BAŞKANI: T. BAKIR
 
14.00-14.15
 2001 Karain Kazıları
Işın YALÇINKAYA 
 
14.20-14.35
 Pessinus 2001
Johnny DEVREKER
 
14.40-14.55
 Aksaray-Melik Mahmud Gazi Hangâhı (Darphane) Kazısı-2001 
Bekir DENİZ 
 
15.00-15.15
 Doliche 2001
Engelbert WINTER
 
15.15-15.30
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. O. ARIK
 
15.30-15.45
 2001 Yılı Bilecik Orhan Gazi İmareti ve Eski Pazar Mahallesi Çarşı Alanı Kazısı
Erol ALTINSAPAN 
 
15.50-16.05
 Kelenderis 2001 Yılı Kazıları
Levent ZOROĞLU
 
16.10-16.25
 Akarçay Tepe Kazısı 2001
Nur BALKAN ATLI
 
16.30-16.45
 2000-2001 Ani Örenyeri Kazıları
Beyhan KARAMAĞARALI 
 
16.45-17.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. MÜLLER KARPE
 
17.00-17.15
 Ksantos Kazısı 2001
Jacques DES COURTILS 
 
17.20-17.35 
 Şavi Höyük 2000-2001 Kazıları Sonuçları
Reinhard DITTMANN
 
17.40-17.55
 Tarsus-Cumhuriyet Alanı 2001 Yılı Kazıları 
Levent ZOROĞLU
 
17.55-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
31 MAYIS 2002
CUMA
 OTURUM BAŞKANI: R. ARIK 
 
8.30-8.45
 Hüseyindede Kazıları 2001 
Tayfun YILDIRIM
 
8.50-9.05
 Side Tiyatrosu ve Çevresinda Kazı, Onarım Ön Çalışmaları (2001)
Ülkü İZMİRLİGİL 
 
9.10-9.25
 Enez (Ainos) Kazısı 2001 Yılı Çalışmaları
Sait BAŞARAN
 
9.30-9.45
 2001 Çorakyerler Kazısı
Ayla SEVİM 
 
9.50-10.05
 Limyra 2001
Thomas MARKSTEINER
 
10.05-10.15
 Ara
OTURUM BAŞKANI: W. RADT
 
10.15-10.30
 Aizanoi 2001 Yılı Çalışmaları
Klaus RHEIDT 
 
10.35-10.50
 Nysa-Akharaka 2001 
Vedat İDİL
 
10.55-11.10
 Aphrodisias 2001
Roland SMITH
 
11.15-11.30
 2001 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
Ömer ÖZYİĞİT 
 
11.35-11.50
 Iasos Çalışmaları, 2001
Fede BERTI 
 
11.50-12.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: E. ÖZGEN 
 
12.00-12.15 
 Paşalar Kazısı-2001
Berna ALPAGUT 
 
12.20-12.35
 Çamaltı Burnu I Batığı-2001
Nergis GÜNSENİN 
 
12.40-12.55
 2001 Knidos Kazıları
Ramazan ÖZGAN
 
13.00-13.15
 2001 Allianoi Kazısı 
Ahmet YARAŞ
 
13.20-13.35
 Hacımusalar Kazısı 2001
İlknur ÖZGEN 
 
13.35-14.00
 ARA
OTURUM BAŞKANI: O. PELON
 
14.00-14.15
 2001 Yılı Van/Yoncatepe Kalesi ve Nekropolü Kazısı
Oktay BELLİ 
 
14.20-14.35
 2001 Yılı Aşağı ve Yukarı Anzaf Urartu Kaleleri Kazısı
Oktay BELLİ 
 
14.40-14.55
 Niğde-Aktaş (Andaval) Konstantin-Helena Kilisesi 2001 Yılı Kazısı
M. Sacit PEKAK
 
15.00-15.15
 Hierapolis 2001 Yılı Kazı Raporu
Francesco D'ANDRIA 
 
15.15-15.30
 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. ÇINAROĞLU 
 
15.30-15.45
 2001 Yılı Lagina Kazı ve Restorasyon Çalışmaları 
Ahmet TIRPAN 
 
15.50-16.05
 Körtik Tepe 2001 Kazısı 
VecihiÖZKAYA
 
16.10-16.25
 Elaiussa Sebaste 2001 Kazı Sezonu
Eugenia EQUINI SCHNEIDER 
 
16.30-16.45
 2001 Giricano Kazıları
Andreas SCHACHNER 
 
16.45-17.00
 Ara
OTURUM BAŞKANI: O. BELLİ
 
17.00-17.15
 Küllüoba Kazısı, 2001
Turan EFE 
 
17.20-17.35 
 2001 Yılı Harran Kazı Çalışmaları
Nurettin YARDIMCI
 
17.40-17.55
 İznik Çini Fırınları Kazısı 2001
Ara ALTUN
 
18.00-18.15
 2001 Yılı Sagalassos Kazısı ve Restorasyon Çalışmaları
Marc WAELKENS
 
18.15-18.30
 Tartışma
 
18.30
 KAPANIŞ KONUŞMASI
Bilim Kurulları Adına
Prof. Dr. Adolf HOFFMANN
 
 
  
 
27 MAYIS 2002 PAZARTESİ
 OTURUM BAŞKANI: J. CROW
 
9.30-9.50
 Osmanlı Kaleleri Kumkale ve Seddülbahir: 2001
L. THYS-ŞENOCAK-R. N. ÇELİK 
 
9.55-10.15
 Artvin İli-Çoruh Vadisi'ndeki Tarihi Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması, 2001
Osman AYTEKİN 
 
10.20-10.40
 Hakkari İli ve İlçeleri Yüzey Araştırması, 2001
Mehmet TOP
 
10.45-11.05 
 Çoruh Vadisi Ortaçağ Gürcü Mimarisi 2001 Yılı Yüzey Araştırması
Mine KADİROĞLU 
 
11.05-11.15
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. KADİROĞLU
 
11.15-11.35
 Şanlıurfa İli Birecik ve Halfeti İlçeleri Köy Mimarisi Belgeleme Çalışması-2001
N. AKIN-Z. ERES 
 
11.40-12.00
 Güroymak ve Tatvan'da Ortaçağ ve Sonrası Yüzey Araştırmaları 2001
K. PEKTAŞ-G. BAŞ
 
12.05-12.25
 Siirt ve İlçeleri 2001 Dönemi Yüzey Araştırması
A. BORAN-A. TÜFEKÇİOĞLU-Z. ERDAL
 
12.30-12.50
 Adıyaman İli ve İlçelerinde Yüzey Araştırması-2001
A. A. BAYHAN-F. SALMAN-M. S. BAYRAKTAR
 
12.55-13.15
 İstanbul'un Asya Yakasındaki Arkeolojik Yüzey Araştırması: Küçükyalı ve Samandıra
Alessandra RICCI
 
13.15-14.00 
 ARA
OTURUM BAŞKANI: K. ASANO
 
14.00-14.20 
 Tlos 2001
Havva İŞKAN 
 
14.25-14.45 
 Constantinople'ün Su Kaynakları Projesi: 2001 Yılı Yüzey Araştırmaları
J. CROW-R. BAYLISS-P. BONO 
 
14.50-15.10
 X. İstanbul Büyük Saray Alanı Yüzey Araştırması : 
Arkeolojik Parka Doğru
Eugenia BOLOGNESİ RECCHİ FRANCESCHINI 
 
15.10-15.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: L. THYS-ŞENOCAK
 
15.20-15.40 
 Likya'da Bizans Dönemi Araştırmaları, 2001
Sema ALPASLAN
 
15.45-16.05 
 Antalya-Olympos'ta Geç Antikçağ ve Ortaçağ Yüzey Araştırmaları
Ebru PARMAN 
 
16.10-16.30 
 Gemiler Adası 2001
Kazuo ASANO
 
16.30-16.40
 Ara
OTURUM BAŞKANI: E. PARMAN
 
16.40-17.00 
 2001 Yılı Batık Araştırması
George BASS 
 
17.05-17.25 
 Küçük Tavşan Adası: 2001 Raporu
Maria ANDALORO 
 
17.30-17.50 
 Selçuk İlçesi Şirince Köyü ve Çevresi Yüzey Araştırması
Akın ERSOY 
 
17.50-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
28 MAYIS 2002
SALI
 OTURUM BAŞKANI: N. RAUH
 
9.00-9.20
 Olba Yüzey Araştırması 2001
Emel ERTEN 
 
9.25-9.45 
 Diokaisareia 2001
Detlev WANNAGAT
 
9.50-10.10
 Cilicia Yüzey Araştırması 2001
Giovanni SALMERI 
 
10.10-10.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: P. PEDERSEN 
 
10.20-10.40 
 Dağlık Kilikia Yüzey Araştırma Projesi: 2001 Sezonun Hazırlayıcı Raporu
Nicholas RAUH 
 
10.45-11.05 
 İstanbul, Fatih, Zeyrek ve Edirnekapı Bölgelerinde Yapılan Yüzey Araştırması
Ferudun ÖZGÜMÜŞ 
 
11.10-11.30 
 Alinda 2001 Araştırmaları
V. ÖZKAYA-O. SAN
 
11.35-11.55
 Mandalya Körfezi (Karia) Arkeolojik Yüzey Araştırması: 2001 Kampanyası Raporu
Raffaella PIEROBON-BENOIT
 
11.55-12.05
 Ara
OTURUM BAŞKANI: H. İŞKAN 
 
12.05-12.25 
 Nemrud Dağ'da Hollandalı Araştırması
Eric M. MOORMANN
 
12.30-12.50 
 Halikarnassos Araştırmaları 2001
Poul PEDERSEN
 
12.55-13.15 
 Tarsus-Gözlükule Araştırma Projesi: 2001 Yılı Çalışmaları
A. ÖZYAR-G. DANIŞMAN-C. GÜRBÜZ-H. ÖZENER
 
13.15-14.00 
 ARA
OTURUM BAŞKANI: L. VANDEPUT
 
14.00-14.20 
 Kıran Gölü Kutsal Alanı 2001
T. SANER-Z. KUBAN
 
14.25-14.45 
 2001 Yılı Loryma Araştırması
Winfried HELD
 
14.50-15.10 
 Kuzey İzmir-Menemen Ovası Yüzey Araştırması 2001 Sezonu
A. ERKANAL-A. G. AKALIN-K. İREN-C. LICHTER-M. DEMİR
 
15.10-15.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: T. SANER
 
15.20-15.40 
 2001 Yılı Adada Araştırmaları
Mustafa BÜYÜKKOLANCI
 
15.45-16.05 
 Pisidya Yüzey Araştırması Projesi:
Pednelissos Antik Kenti 2001 Yılı Yüzey Araştırması Kampanyası
Lutgarde VANDEPUT 
 
16.10-16.30 
 2001 Sagalassos Arkeometri ve Yüzey Araştırmaları
Marc WAELKENS
 
16.30-16.40
 Ara
OTURUM BAŞKANI: W. HELD
 
16.40-17.00 
 2001 Yılı Erzurum Ovası Yüzey Araştırması
Mehmet KARAOSMANOĞLU 
 
17.05-17.25 
 Hatay Amik Ovası ve Aççana Höyük Yüzey Araştırmaları
T. WILKINSON-A. YENER-J. CASANA-H. PAMİR 
 
17.30-17.50 
 Yukarı Habur Bölgesi Gırgıp Vadileri ve Çevresi Arkeolojik Araştırması
Eyyüp AY 
 
17.50-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
29 MAYIS 2002
ÇARŞAMBA 
 OTURUM BAŞKANI: A. DİLER 
 
9.00-9.20 
 Pepouza'nın Keşfi
Peter LAMPE
 
9.25-9.45 
 Prokonnesos 2001
Nuşin ASGARİ 
 
9.50-10.10
 Karkamış Baraj Gölü ve Çevresindeki Kırsal Yerleşmeler ve Konutlar: 2001 Yılı Çalışmaları
Mustafa S. AKPOLAT 
 
10.10-10.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. S. AKPOLAT
 
10.20-10.40 
 Karya'da Damlıboğaz/Hydai ve Leleg Yarımadası Yüzey Araştırmaları-2001
Adnan DİLER
 
10.45-11.05 
 Kyaneai Yüzey Araştırması 2001 Yılı Kampanyası
F. KOLB-M. ZIMMERMANN
 
11.10-11.30
 2001 Yılı Tyana-Kemerhisar Yüzey Araştırması
Guido ROSADA 
 
11.35-11.55
 Denizli ve Aydın İlleri Yüzey Araştırması
Neşe ATİK 
 
11.55-12.05 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: N. ASGARİ 
 
12.05-12.25 
 Konya Ovası Araştırması; Konya Ovası'nda Neolitik Çağ'dan Selçuklu Dönemi'ne Kadar Yerleşme ve Peyzaj 
Douglas BAIRD 
 
12.30-12.50 
 2001 Yılı Samsun İli Yüzey Araştırması
Ö. BİLGİ-S. ATASOY-F. GÖKÇE-Ş. DÖNMEZ
 
12.55-13.15 
 Tilbeshar'da (G-D Anadolu) Kalkolitik, Bronz Çağ ve Orta Çağ'da Hayvancılık
Marjan MASHKOUR
 
13.15-14.00 
 ARA
OTURUM BAŞKANI: H. MALAY
 
14.00-14.20 
 Doğu Trakya'da Epigrafi ve Tarihi-Coğrafya Araştırmaları. 2001 Yılı Çalışmaları
Mustafa Hamdi SAYAR
 
14.25-14.45
 Kilikya'da Epigrafi ve Tarihi-Coğrafya Araştırmaları. 2001 Yılı Çalışmaları
Mustafa Hamdi SAYAR 
 
14.50-15.10 
 Batı Pamphylia ve Doğu Lykia'da Epigrafya Araştırmaları 2001
Bülent İPLİKÇİOĞLU
 
15.10-15.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: B. İPLİKÇİOĞLU 
 
15.20-15.40 
 Frigya ve Pisidya'da Epigrafik Yüzey Araştırmaları
Thomas DREW-BEAR
 
15.45-16.05 
 Kibyra 2001
Thomas CORSTEN
 
16.10-16.30 
 Lydia 2001
Hasan MALAY
 
16.30-16.40 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. BÜYÜKKOLANCI
 
16.40-17.00 
 Hyllarima'da Yüzey Araştırması
Ender VARİNLİOĞLU
 
17.05-17.25 
 Batı Karya'da 2001 Yılı Epigrafi Araştırması
Wolfgang BLÜMEL 
 
17.30-17.50 
 Trebenna ve Çevresi Yüzey Araştırmaları 2001
Nevzat ÇEVİK
 
17.50-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
30 MAYIS 2002 
PERŞEMBE
 OTURUM BAŞKANI: P. I. KUNIHOLM
 
9.00-9.20 
 Aydın ve Muğla İlleri 2001 Yılı Yüzey Araştırmaları
Sevinç GÜNEL 
 
9.25-9.45 
 2001 Yılı Samsun ve Amasya Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT 
 
9.50-10.10 
 Şanlıurfa-Suruç Ovası Yüzey Araştırmaları
Nurettin YARDIMCI
 
10.10-10.20 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: S. GÜLÇUR
 
10.20-10.40 
 Kilis İli 2001 Yılı Yüzey Araştırması
E. ÖZGEN-B. HELWING-A. ENGİN
 
10.45-11.05 
 Egedeki Dendrokronolojik Arastırmalar: 2001-2002 Neticeleri
Peter Ian KUNIHOLM 
 
11.10-11.30 
 2001 Yılında Doğu Anadolu Bölgesi'nde Urartu Baraj ve Sulama Sisteminin Araştırılması
Oktay BELLİ
 
11.35-11.55 
 Konya-Karaman Yüzey Araştırmaları 2001
Hasan BAHAR
 
11.55-12.05
 Ara
OTURUM BAŞKANI: M. ÖZSAİT 
 
12.05-12.25 
 Aksaray, Nevşehir, Niğde İlleri 2001 Yüzey Araştırması
Sevil GÜLÇUR
 
12.30-12.50 
 Ilısu Baraj Gölü Alanı Paleolitik Çağ Yüzey Araştırması-2001
H. TAŞKIRAN-M. KARTAL
 
12.55-13.15 
 Kerkenes Dağ'da Yapılan GIS Analizleri, İlk Sonuçlar
Z. N. AYDIN-V. TOPRAK
 
13.15-14.00 
 ARA
OTURUM BAŞKANI: S. GÜNEL
 
14.00-14.20 
 Galatia Kale/Yerleşmeleri Yüzey Araştırması: 
Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale İlleri, 2001
L. E. VARDAR-A. VARDAR 
 
14.25-14.45
 Paflagonya'da Yüzey Araştırmaları, 2001 
Roger MATTHEWS 
 
14.50-15.10 
 Tavium (Büyüknefes), 2001 Araştırmaları
K. STROBEL- C. GERBER 
 
15.10-15.20 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: T. SİPAHİ
 
15.20-15.40 
 2001 Yılı Isparta İli Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT 
 
15.45-16.05 
 Thebai Yüzey Araştırması-2001
Hans LOHMANN
 
16.10-16.30
 Herakleia Latmos ve Beşparmak Bölgesi. 2001 Çalışmaları
Anneliese PESCHLOW
 
16.30-16.40 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: K. STROBEL
 
16.40-17.00 
 2001 Yılı İç Anadolu'da Yürütülen Yüzey Araştırmaları
Sachihiro OMURA
 
17.05-17.25 
 2001 Yılı Çorum ve Çankırı İlleri Yüzey Araştırması
Tunç SİPAHİ
 
17.30-17.50 
 Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar İlleri 2001 Yılı Yüzey Araştırması
Taciser SİVAS
 
17.50-18.00 
 Tartışma
 
 
  
 
31 MAYIS 2002 
CUMA
 OTURUM BAŞKANI: H. ÖZBAL 
 
9.00-9.20 
 Şaşal/İzmir İskelet Topluğunun Paleopatolojik ve Demografik Analizi
Ö. D. ERDAL-S. EROĞLU-Y. S. ERDAL-A. BÜYÜKKARAKAYA
 
9.25-9.45 
 Büyüksaray- Eski Cezaevi Çevresi Kazılarından Günışığına Çıkarılan İnsan İskelet Kalıntılarının Antropolojik Analizi
Yılmaz Selim ERDAL 
 
9.50-10.10 
 Hakkari Demir Çağı İskeletlerinin Paleoantropolojik Açıdan İncelenmesi 
P. GÖZLÜK-H. YILMAZ-A. YİĞİT-A.AÇIKKOL-A. SEVİM
 
10.10-10.20
 Ara
OTURUM BAŞKANI: Y. S. ERDAL
 
10.20-10.40
 Şamlı Demir Madeninde Bulunan Ahşap Eski Madenci Kazmaları
Ergun KAPTAN
 
10.45-11.05 
 Tarsus, Gözlükule'de Yeni Metal Analiz Sonuçları ve Değerlendirmeler
H. ÖZBAL -E. KURUÇAYIRLI
 
11.10-11.30 
 Panaztepe Buluntusu Eserlerin Tahribatsız Muayene Metodları İle İncelenmesi
A. B. TUĞRUL-A. ERKANAL
 
11.35-11.55 
 Kaman-Kalehöyük ve Civarında Yürütülen Geo-Arkeolojik Çalışmalar 
S. OMURA-K. KASHIMA
 
11.55-12.05 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. B. TUĞRUL
 
12.05-12.25 
 Burgaz (Datça) Arkaik Dönem Seramik Kaplarının Hammadde Kaynakları Üzerine Bir Araştırma 
M. DİRİCAN-A. G. TÜRKMENOĞLU-K. DİRİK
 
12.30-12.50 
 Gordion'da Etnoarkeoloji, Tarım, Hayvancılık ve Bölgesel Arazi Kullanımı 1995-2001
Ayşe GÜRSAN SALZMANN
 
12.55-13.15 
 Knidia Etnoarkeolojisi 2001 Raporu
Begümşen ERGENEKON
 
13.15-14.00 
 ARA
OTURUM BAŞKANI: İ. KAYAN
 
14.00-14.20 
 Alanya Kalesinden Alınan Bazı Bizans ve Selçuk Sıvaları Üzerinde Arkeometrik Çalışmalar
Ş. DEMİRCİ-E. CANER-E. CANER SALTIK
 
14.25-14.45 
 Foton Uyarmalı Lüminesans (OSL) Tekniği ile Arkeolojik Örneklerin Çalışılması
A. M. ÖZER-K. G. AKOĞLU
 
14.50-15.10 
 Şapinuva-Çorum Hitit Yapılarındaki Kerpiç Sıvalar Üzerinde Arkeometrik Çalışmalar E. CANER SALTIK-G. GÜDÜCÜ-Ş. DEMİRCİ
 
15.10-15.20 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ü. YALÇIN
 
15.20-15.40 
 Troia Batı Eteklerinde Geç Tunç Çağı Paleocoğrafyasının Yeni Bulguları
İlhan KAYAN 
 
15.45-16.05 
 Gözlükule Höyüğü ve Çevresinde Jeoarkeolojik Araştırmalar
E. ÖNER- L. UNCU- B. HOCAOĞLU
 
16.10-16.30 
 Aşağı Salat Höyüğü'nün Jeoarkeolojisi
Uğur DOĞAN
 
16.30-16.40 
 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. M. ÖZER
 
16.40-17.00 
 Milet'te Kullanılan Taş Malzemeler
Ünsal YALÇIN
 
17.05-17.25 
 Arkeolojik Buğday DNA'sı : Hekzaploid Buğday Tanısında Çatalhöyük' ten İlk Örnek
M. S. AKKAYA-H. BİLGİÇ 
 
17.30-17.50
 Edirne Sarayı Kazısı 2001 Seramik Buluntularının Karakterizasyonu
A. Emel GEÇKİNLİ
 
17.50-18.00 
 Tartışma
 


MEZOPOTAMYA
Arkeoloji Metinleri, Makaleleri ve Haberleri
http://mezopotamya.tripod.com/