Make your own free website on Tripod.com

26 MAYIS 2003 PAZARTESİ

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI


									           
9.00-9.30	AÇILIŞ TÖRENİ
		Bilim Kurulları Adına 
		Prof. Dr. Coşkun ÖZGÜNEL
		Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürü
		Dr. Alpay PASİNLİ, 
		Kültür Bakanı
		Erkan MUMCU'nun Konuşmaları
		OTURUM BAŞKANI: Coşkun ÖZGÜNEL
9.30-9.45	2002 Liman Tepe Kazıları ve Su Altı Araştırmaları
		Hayat ERKANAL 
9.50-10.05	Kültepe/Kaniş-Neşa Kazıları, 2002
		Tahsin ÖZGÜÇ 
10.10-10.25	2002 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
		Sachihiro OMURA
10.30-10.45	2002 Gordion Arkeolojik Faaliyetleri 
		G. Kenneth SAMS 
10.45-10.55	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Hayat ERKANAL
10.55-11.10	2002 Klazomenai Kazısı
		Güven BAKIR 
11.15-11.30	Göbekli Tepe 2002 Kazıları 
		Harald HAUPTMANN 
11.35-11.50	Bademağacı Kazıları-2002
		Refik DURU 
11.50-12.00	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Harald HAUPTMANN
12.00-12.15	Pabuç Burnu 2002
		George BASS 
12.20-12.35	Oylum Höyük 2002
		Barbara HELWING
12.40-12.55	Gökçeada-Yenibademli Höyük 2002 Kazıları
		Halime HÜRYILMAZ 
12.55-13.00	Tartışma
13.00-14.00	ARA	
		OTURUM BAŞKANI: George BASS
14.00-14.15	Akarçay Höyük 2002 Yılı Kazı Çalışmaları
Abdullah DEVECİ 
14.20-14.35	2002 Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları
		Haluk ABBASOĞLU 
14.40-14.55	Side Tiyatrosu  ve Çevresinda Kazı, Onarım Ön Çalışmaları (2002)
Ülkü İZMİRLİGİL
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Refik DURU
15.05-15.20	Karain Kazıları, 2002
Işın YALÇINKAYA 
15.25-15.40	Tilbeşar: Erken/Orta Bronz Çağ Geçişi Hakkında
 		Christine KEPINSKI
15.45-16.00	Letoon'daki Araştırmalar ve Restorasyon Çalışmaları
		Didier LAROCHE 
16.00-16.10	Ara	
		OTURUM BAŞKANI: Haluk ABBASOĞLU
16.10-16.25	Smintheion 2002
Coşkun ÖZGÜNEL 
16.30-16.45	2002 Yılı Kazane Kazıları 
		Patricia WATTENMAKER 
16.50-17.05	Tilmen Höyük Onarım Çalışmaları 2002
Refik DURU 
17.05-17.15	Tartışma









27 MAYIS 2003 	SALI

		OTURUM BAŞKANI: M. Oluş ARIK	
8.30-8.45	Yenice Yanı Kazısı, 2002
Reinhard BERNBECK 
8.50-9.05	Emecik Arkaik Tapınak 2002 Yılı Çalışmaları
		Numan TUNA 
9.10-9.25	2002 Yılı Mezraa-Teleilat Kazıları
Mehmet ÖZDOĞAN 
9.30-9.45	Karkamış Barajı-Mezraa Höyük 2002 Kazısı
Derya YALÇIKLI 
9.50-10.05	Nysa Kazısı Çalışmaları 
		Vedat İDİL 
10.05-10.15	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Marc WAELKENS
10.15-10.30	Hasankeyf 2002 Kazı ve Kurtarma Çalışmaları 
M. Oluş ARIK 
10.35-10.50	Burgaz Kazıları, 2002 Yılı Çalışmaları
		Numan TUNA 
10.55-11.10	Kaunos'2002
		Cengiz IŞIK 
11.15-11.30	2002 Yılı Çankırı Çorakyerler Kazısı
Ayla SEVİM	
11.30-11.40	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Manfred KORFMANN
11.40-11.55	2002 Yılı Sagalassos Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Marc WAELKENS
12.00-12.15	2002 Nagidos Kazısı
		Serra DURUGÖNÜL
12.20-12.35	Domuztepe Kazısı, 2002 
Elizabeth CARTER 
12.40-12.55	Ulucak Höyük 2002 Yılı Kazıları
		Zafer DERİN 
12.55-13.00	Tartışma
13.00-14.00	ARA
		OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN
14.00-14.15	Patara 2002
		Havva İŞKAN
14.20-14.35	2002 Yılı Troia Kazı Sonuçları
Manfred KORFMANN 
14.40-14.55	Aşıklı Höyük 2002
		Nur BALKAN ATLI 
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Havva İŞKAN
15.05-15.20	Ilısu Barajı-Salat Tepe Kazısı 2000-2002
		A. Tuba ÖKSE			
15.25-15.40	Acemhöyük Kazıları, 2002
		Aliye ÖZTAN 
15.45-16.00	Amorium Kazıları 2002
		Chris LIGHTFOOT 
16.00-16.10	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Nur BALKAN ATLI
16.10-16.25	Alanya Kalesi 2002 Yılı Çalışmaları
		M. Oluş ARIK 
16.30-16.45	Tepecik-Çiftlik Kazısı 2002 Yılı Çalışmaları
Erhan BIÇAKÇI
16.50-17.05	Körtik Tepe Kazıları 2002 
		VecihiÖZKAYA 
17.05-17.15	Tartışma










28 MAYIS 2003 	ÇARŞAMBA

		OTURUM BAŞKANI: Rüçhan ARIK
8.30-8.45	2002 Yılı Müslümantepe Kazıları
		Eyyüp AY 
8.50-9.05	2002 İznik Tiyatro Kazısı 
Bedri YALMAN 
9.10-9.25	Zeytinli Bahçe Höyük'de 2002 Kazıları
		Marcella FRANGIPANE 
9.30-9.45	Şaraga Höyük 2002 Kazıları
		M. Kemal SERTOK
9.50-10.05	2002 Yılı Panaztepe Kazısı Sonuçları
		Armağan ERKANAL 
10.05-10.15	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Tomris BAKIR	
10.15-10.30	2002 Çeşme-Bağlararası Kazıları
		Hayat ERKANAL
10.35-10.50	Kubad Abad 2002 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Rüçhan ARIK	 
10.55-11.10	Karatepe-Aslantaş ve Domuztepe 2002 Dönemi Çalışmaları
		Halet ÇAMBEL 
11.15-11.30	Klaros 2002 Yılı Kazı Çalışmaları 
		Nuran ŞAHİN	
11.30-11.40	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Armağan ERKANAL
11.40-11.55	Küllüoba Kazısı, 2002
		Turan EFE 
12.00-12.15	Daskyleion-2002
Tomris BAKIR 
12.20-12.35	2002 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
Aygül SÜEL 
12.40-12.55	Knidos Kazıları 2002
Ramazan ÖZGAN 
12.55-13.00	Tartışma
13.00-14.00	ARA
		OTURUM BAŞKANI: Marcella FRANGIPANE
14.00-14.15	Bayraklı 2002
Meral AKURGAL 
14.20-14.35	Arykanda Kazısı 2002
		Cevdet BAYBURTLUOĞLU 
14.40-14.55	Hierapolis 2002 Yılı Kazı Raporu
Francesco D'ANDRIA 
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Cevdet BAYBURTLUOĞLU
15.05-15.20	2002 Yılı Demre-Myra Aziz Nikolaos Kilisesi Kazısı ve Duvar Resimlerinin 
		Belgeleme, Koruma-Onarım Çalışmaları
		S. Yıldız ÖTÜKEN 
15.25-15.40	Alaca Höyük ve Alaca Höyük Hitit Barajı  Kazıları
		Aykut ÇINAROĞLU 
15.45-16.00	Arslantepe 2002 Çalışmaları
Marcella FRANGIPANE 
16.00-16.10	Ara 
		OTURUM BAŞKANI: Aykut ÇINAROĞLU
16.10-16.25	Çamaltı Burnu I Batığı, 2002
Nergis GÜNSENİN 
16.30-16.45	Soli/Pompeiopolis 2002 Kazıları 
Remzi YAĞCI 
16.50-17.05	Kastamonu- Kınık Kazısı
Elif GENÇ
17.05-17.15	Tartışma









29 MAYIS 2003    PERŞEMBE
		
		OTURUM BAŞKANI: Zeynep MERCANGÖZ
8.30-8.45	Erzurum, Bulamaç Höyük Kazıları, 2002 Yılı Çalışmaları
A. Semih GÜNERİ
8.50-9.05	Isparta-Harmanören (Göndürle Höyük) Mezarlık Kazısı 2002 Yılı Sonuçları
Mehmet ÖZSAİT
9.10-9.25	Paşalar Kazısı-2002
Berna ALPAGUT 
9.30-9.45	Labraynda 2002
		Pontus HELLSTRÖM 
9.50-10.05	Boğazköy.Hattusa. 2002 Yılı Kazı Çalışmaları
		Jürgen SEEHER
10.05-10.15	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Jürgen SEEHER
10.15-10.30	2002 Yılı Milet Çalışmaları
		Volkmar von GRAEVE 
10.35-10.50	Aphrodisias 2002
		Roland SMITH 
10.55-11.10	2002 Priene Kazısı 
Wulf RAECK 
11.15-11.30	Kuşadası, Kadı Kalesi Kazısı: 2002 Yılı Çalışmaları
Zeynep 	MERCANGÖZ	
11.30-11.40	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Volkmar von GRAEVE	
11.40-11.55	2002 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
		Ömer ÖZYİĞİT
12.00-12.15	Ephesos 2002
		Fritz KRİNZİNGER
12.20-12.35	Menderes Magnesiası (19. Yıl)
Orhan BİNGÖL 
12.40-12.55	Karacahisar Kazısı
		Ebru PARMAN
12.55-13.00	Tartışma 
13.00-14.00	ARA
		OTURUM BAŞKANI: Orhan BİNGÖL 
14.00-14.15	Aşağı Salat 2002 Yılı Kazısı 
S. Yücel ŞENYURT 
14.20-14.35	2002 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
		Erksin GÜLEÇ 
14.40-14.55	Kavuşan Höyük (Diyarbakır) 2002 Kazısı
Gülriz KOZBE 
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Erksin GÜLEÇ	
15.05-15.20	2002 Allianoi Kazısı 
Ahmet YARAŞ 
15.25-15.40	2002 Yılı Kelenderis Kazıları
		Levent ZOROĞLU
15.45-16.00	2002 Akarçay Tepe Kazısı 
		Mihriban ÖZBAŞARAN
16.00-16.10	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Levent ZOROĞLU
16.10-16.25	2002 Yılı Ziyaret Tepe Kazısı 
Timothy MATNEY 
16.30-16.45	Porsuk (Zeyve) Höyük'de Yeni Açmalar ve 2003 Projesi
		Dominique BEYER
16.50-17.05	Aksaray-Melik Mahmud Gazi Hangâhı (Darphane) Kazısı-2002	
		Eser GÜLTEKİN 
17.05-17.15	Tartışma











30 MAYIS 2003 	CUMA
		
		OTURUM BAŞKANI: Sait BAŞARAN	
8.30-8.45	Hakemi Use (Diyarbakır) 2002 Kazıları
Halil TEKİN 
8.50-9.05	Ören/Adramytteion 2002 Kazısı
Engin BEKSAÇ 
9.10-9.25	Yukarı Dicle Arkeolojik Araştırma Projesi: 2002 Arazi Sezonu Raporu
		Bradley J. PARKER 
9.30-9.45	2002 Harran Kazı Çalışmaları
Nurettin YARDIMCI 
9.50-10.05	2002 Yılında Çatalhöyük Kazıları
		Ian HODDER 
10.05-10.15	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Rahmi Hüseyin ÜNAL
10.15-10.30	2002 Enez (Ainos) Kazı Çalışmaları
Sait BAŞARAN 
10.35-10.50	Sos Höyük Dönemleri: Bazı Gözlemler
		Antonio SAGONA
10.55-11.10	Metropolis Kazıları 2002  
		Recep MERİÇ 
11.15-11.30	2002 Yılı Lagina Kazısı 
		Ahmet TIRPAN 
11.30-11.40	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Ian HODDER
11.40-11.55	Kerkenes Dağ Projesi, 2002
		Geoffrey SUMMERS
12.00-12.15	Doliche 2002
Engelbert WINTER 
12.20-12.35	Beçin 2002 Kazısı
Rahmi Hüseyin ÜNAL 
12.40-12.55	Xanthos 2002 Yılı Çalışmaları
Jacques DES COURTILS 
12.55-13.00	Tartışma
13.00-14.00	ARA
		OTURUM BAŞKANI: Oktay BELLİ
14.00-14.15	Kuşaklı (Başören-Sivas) Kazısı 2002
		Andreas MÜLLER-KARPE
14.20-14.35	Niğde, Aktaş (Eski Andaval/Andabalisi) Konstantin ve Helena Kilisesi 2002 Kazısı
		M. Sacit PEKAK
14.40-14.55	Aizanoi 2002 Yılı Çalışmaları
Klaus RHEIDT 
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Klaus RHEIDT		
15.05-15.20	Pessinus 2002
		John DEVREKER
15.25-15.40	2002 Yılı Çavlum Köyü Mezarlık Kazısı	
A. Nejat BİLGEN
15.45-16.00	2002 Yılı Giricano Kazıları
Andreas SCHACHNER
16.00-16.10	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Andreas MÜLLER-KARPE
16.10-16.25	2002 Yılı Van/Yoncatepe Kalesi  ve Nekropolü Kazısı
		Oktay BELLİ
16.30-16.45	2002 Yılı Aşağı ve Yukarı Anzaf Urartu Kaleleri Kazısı
		Oktay BELLİ
16.50-17.05	Elaiussa Sebaste 2002 Kazı ve Araştırma Sezonu
Eugenia EQUINI SCHNEIDER 
17.05-17.15	Tartışma











31 MAYIS 2003 CUMARTESİ

		OTURUM BAŞKANI: Bekir DENİZ	
8.30-8.45	2002 Yılı Bilecik Osmanlı Dönemi Çarşı Alanı Kazısı
Erol ALTINSAPAN
8.50-9.05	Alexandria Troas 2002 Kazıları 
Elmar SCHWERTHEIM 
9.10-9.25	Siirt-Türbe Höyük 2002 Yılı Kazısı
Haluk SAĞLAMTEMİR 
9.30-9.45	2002 Yılı Kyme Kazıları
		Sebastiana LAGONA 
9.50-10.05	2002 Yılı Assos kazı ve Onarım Çalışmaları
		Ümit SERDAROĞLU
10.05-10.15	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Poul PEDERSEN
10.15-10.30	Tralleis (2002) Kazıları
Rafet DİNÇ
10.35-10.50	Bergama Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
		Wolfgang RADT
10.55-11.10	2002 Yılı Tyana-Kemerhisar Kazısı
Guido ROSADA		 
11.15-11.30	Köşk Höyük Kazıları, 2002
		Aliye ÖZTAN
11.30-11.40	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Wolfgang RADT
11.40-11.55	Alayhan Kazısı ve Onarımı - 2002
		Bekir DENİZ
12.00-12.15	Halikarnassos Kazısı 2002
Poul PEDERSEN
12.20-12.35	2002 Yılı Sivas Hayranlı-Haliminhanı Kazısı
		Erksin GÜLEÇ
12.40-12.55	Antandros 2002 Kazıları
Gürcan POLAT
12.55-13.00	Tartışma
13.00-14.00	ARA
		OTURUM BAŞKANI: Crawford H. GREENEWALT, Jr.
14.00-14.15	İznik Çini Fırınları Kazısı 2002
		Ara ALTUN		 
14.20-14.35	Kinet Höyük Kazısı, 2002
		Marie-Henriette GATES
14.40-14.55	Sinap Formasyonu (Kazan, Ankara) Kazıları-2002
Berna ALPAGUT 
14.55-15.05	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Önder BİLGİ
15.05-15.20	Ilıpınar 2002 Yılı Kazısı
		Jacob ROODENBERG 
15.25-15.40	2002 Yılı Hüseyindede Kazısı 
		Tunç SİPAHİ
15.45-16.00	Limyra 2002
		Thomas MARKSTEINER	
Didyma 2002 Yılı Çalışmaları
Axel FILGES	 
16.20-16.30	Ara
		OTURUM BAŞKANI: Berna ALPAGUT
16.30-16.45	Iasos 2002
Fede BERTI 
16.50-17.05	Ayanis Urartu Kalesi 2002 Kazıları
Altan ÇİLİNGİROĞLU 
17.10-17.25	İkiztepe Kazılarının 2002 Dönemi Sonuçları
		Önder BİLGİ 
17.30-17.45	Sardis-2002 Yılında Arkeolojik Araştırmalar ve Konservasyon Projeleri	
		Crawford H. GREENEWALT, Jr.
17.45-18.00	Tartışma
18.00		KAPANIŞ KONUŞMASI
		Bilim Kurulları Adına
Prof. Dr. Wolfgang RADT


26 MAYIS 2003 PAZARTESİ

ARAŞTIRMA VE ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

OTURUM BAŞKANI: Mine KADİROĞLU 9.30-9.50 Kayseri ve Çevresindeki Osmanlı Dönemi Kiliseleri M. Sacit PEKAK 9.55-10.15 Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi, Erdemli Vadisi'nde Bulunan Kaya Kiliseleri Duvar Resimleri Nilay KARAKAYA 10.20-10.40 Karkamış Baraj Gölü ve Çevresindeki Kırsal Yerleşmeler ve Konutlar, 2002 Mustafa S. AKPOLAT 10.45-11.05 Siirt ve İlçeleri 2002 Yılı Yüzey Araştırması Ali BORAN 11.05-11.15 Ara OTURUM BAŞKANI: M. Sacit PEKAK 11.15-11.35 Hakkari İli ve İlçeleri Yüzey Araştırması, 2002 Mehmet TOP 11.40-12.00 2002 Yılı Bitlis Çevresi Yüzey Araştırması Kadir PEKTAŞ 12.05-12.25 Kuzey Troas-Parion Araştırmaları 2002 Ali Yalçın TAVUKÇU 12.30-12.50 Ilısu Baraj Gölü Bothan-Garzan Yüzey Araştırması 2002 Jale VELİBEYOĞLU 12.55-13.15 2002 Yılı Gümüşhane ve Bayburt İlleri Yüzey Araştırması Hüseyin YURTTAŞ 13.15-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Mustafa S. AKPOLAT 14.00-14.20 Küçükyalı'daki Bizans Kalıntıları, 2002: Arkeolojik Sondajlar, Restorasyon ve Park Projesi Alessandra RICCI 14.25-14.45 Ortaçağ Gürcü Mimarisi 2002 Yılı Yüzey Araştırması Mine KADİROĞLU 14.50-15.10 Sarayın Ötesi: Hipodromun Güney Köşe Alanı Eugenia BOLOGNESİ RECCHİ FRANCESCHINI 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO 15.20-15.40 Artvin İli-Çoruh Vadisi'ndeki Tarihi Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması, 2002 Osman AYTEKİN 15.45-16.05 Yukarı Fırat Bölgesi 2002 Yılı Arkeolojik Yüzey Araştırması Ertuğrul DANIK 16.10-16.30 Adıyaman İli ve İlçelerinde Yüzey Araştırması-2002 Ahmet Ali BAYHAN 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: Alessandra RICCI 16.40-17.00 2002 Yılı Selçuk İlçesi Şirince Köyü ve Çevresi Yüzey Araştırması Akın ERSOY 17.05-17.25 Asi Nehri Deltası Arkeoloji Projesi Hatice PAMİR 17.30-17.50 Küçük Tavşan Adası: 2002 Raporu Maria ANDALORO 17.50-18.00 Tartışma 27 MAYIS 2003 SALI OTURUM BAŞKANI: Aslı ÖZYAR 9.00-9.20 Dağlık Kilikya'da Tülü Asar Yüzey Araştırması-2002 Bilal SÖĞÜT 9.25-9.45 Dağlık Kilikia Yüzey Araştırma Projesi: 2002 Sezonunun Hazırlayıcı Raporu Nicholas RAUH 9.50-10.10 Cilicia Yüzey Araştırması 2002 Giovanni SALMERI 10.10-10.20 Ara OTURUM BAŞKANI: James CROW 10.20-10.40 Diokaisareia 2002 Detlev WANNAGAT 10.45-11.05 Olba 2002 Araştırması Emel ERTEN 11.10-11.30 Tarsus-Gözlükule Enterdisipliner Projesi: 2002 Yılı Çalışmaları Aslı ÖZYAR 11.35-11.55 Kizzuwatna Araştırmaları I: 2002 Yılı Adana İli ve Çevresi Yüzey Araştırmaları (Tufanbeyli) K. Serdar GİRGİNER 11.55-12.05 Ara OTURUM BAŞKANI: Detlev WANNAGAT 12.05-12.25 2002 Nemrud Dağ Kampanyası Herman A. G. BRİJDER 12.30-12.50 Amasya'daki Pontus Kralları Kaya Mezarları Robert FLEISCHER 12.55-13.15 Atmeydanı/Zeugma'daki Roma Askeri Teçhizatı Martin HARTMANN 13.15-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Adnan DİLER 14.00-14.20 Likya'da Bizans Dönemi Yüzey Araştırması, 2002 Sema DOĞAN 14.25-14.45 Trakya ve İstanbul'un Bizans Aquadükleri Araştırması James CROW 14.50-15.10 Mandalya Körfezi: 2002 Kampanyası Raporu Raffaella PIEROBON-BENOIT 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Ünsal YALÇIN 15.20-15.40 Tenedos Araştırması 2002 Ali Yalçın TAVUKÇU 15.45-16.05 Karya'da Damlıboğaz/Hydai ve Pedasa Yüzey Araştırmaları-2002 Adnan DİLER 16.10-16.30 Heidelberg Üniversitesi'nin Phrygia Arkeolojik Yüzey Araştırması (Pepouza ve Tymion) 2002 Kampanyası Peter LAMPE 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: Sema DOĞAN 16.40-17.00 Klazomenai'da Arkaik Demirci İsliği Ünsal YALÇIN 17.05-17.25 2002 Yılı Sagalassos Arkeometri ve Yüzey Araştırma Çalışmaları Marc WAELKENS 17.30-17.50 Gelibolu Ilgardere Köyü Yüzey Araştırmasında Bulunan Seramik Örnekleri Ayşe GÜLER 17.50-18.00 Tartışma 28 MAYIS 2003 ÇARŞAMBA OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER 9.00-9.20 Zaman ve Mekan İçinde Büyük Menderes Deltası'nın Tedrici Değişim Senaryoları Helmut BRUCKNER 9.25-9.45 Bayraklı (İzmir) Jeoarkeoloji Araştırmaları İlhan KAYAN 9.50-10.10 Blaundos 2002 Yılı Yüzey Araştırmaları Axel FILGES 10.10-10.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Nuşin ASGARİ 10.20-10.40 Kuzey İzmir Menemen Ovası (Güney Aiolis) Yüzey Araştırmaları, 2002 Kaan İREN 10.45-11.05 Phellos ve Çevresi Yüzey Araştırması 2002 Kampanyası Raporu Martin ZIMMERMANN 11.10-11.30 Kıran Gölü Kutsal Alanı 2002 Turgut SANER 11.35-11.55 Pisidya Yüzey Araştırması Projesi: Pednelissos Antik Kenti Yüzey Araştırması 2002 Yılı Sonuçları Lutgarde VANDEPUT 11.55-12.05 Ara OTURUM BAŞKANI: İlhan KAYAN 12.05-12.25 2002 Kömürcü-Kaletepe Obsidien Araştırmaları Nur BALKAN ATLI 12.30-12.50 Prokonnesos 2002 Nuşin ASGARİ 12.55-13.15 2002 Yılı Van, Ağrı ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırması Aynur ÖZFIRAT 13.20-13.40 Trebenna ve Çevresi Yüzey Araştırmaları 2002 Nevzat ÇEVİK 13.15-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Bülent İPLİKÇİOĞLU 14.00-14.20 Phrygia, Pisidia ve Lycaonia'da Epigrafik Araştırmalar Thomas DREW-BEAR 14.25-14.45 Hyllarima 2002 Ender VARİNLİOĞLU 14.50-15.10 Likçe Yazıtlı Anıtlar Projesi Martin SEYER 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Ender VARİNLİOĞLU 15.20-15.40 Lydia 2002 Hasan MALAY 15.45-16.05 Batı Pamphylia ve Doğu Lykia'da Epigrafya Araştırmaları 2002 Bülent İPLİKÇİOĞLU 16.10-16.30 Kibyra 2002 Thomas CORSTEN 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: Hasan MALAY 16.40-17.00 Trakya'da Epigrafi ve Tarihi-Coğrafya Araştırmaları 2002 Mustafa Hamdi SAYAR 17.05-17.25 Kilikya'da Epigrafi ve Tarihi-Coğrafya Araştırmaları 2002 Mustafa Hamdi SAYAR Batı Karya'da 2002 Yılı Epigrafi Araştırması Wolfgang Blümel 17.50-18.00 Tartışma 29 MAYIS 2003 PERŞEMBE OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZSAİT 9.00-9.20 Mersin-Silifke, Seyranlık Köyü Geç Antik-Bizans Dönemi Mimarisi Ayşe AYDIN 9.25-9.45 Gemiler Adası 2002 Kazuo ASANO 9.50-10.10 2002 Yılında Doğu Anadolu Bölgesi'nde Urartu Baraj ve Sulama Sisteminin Araştırılması Oktay BELLİ 10.10-10.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Kazuo ASANO 10.20-10.40 Kilis İli 2002 Yılı Yüzey Araştırması Atilla ENGİN 10.45-11.05 Ilısu Baraj Gölü Alanında Paleolitik Çağ Yüzey Araştırması-2002 Harun TAŞKIRAN 11.10-11.30 Antalya-Olympos Kentinde Geç Antik Çağ ve Ortaçağ Yüzey Araştırmaları Ebru PARMAN 11.35-11.55 2002 Yılı Çorum ve Çankırı İlleri Yüzey Araştırmaları Tayfun YILDIRIM 11.55-12.05 Ara OTURUM BAŞKANI: Tayfun YILDIRIM 12.05-12.25 Erzurum Pulur Höyüğü'nde Yürütülen Kesit İnceleme Çalışmaları Mehmet IŞIKLI 12.30-12.50 2002 Yılı Burdur ve Isparta Yüzey Araştırmaları Mehmet ÖZSAİT 12.55-13.15 2002 Yılı Samsun ve Amasya Yüzey Araştırmaları Mehmet ÖZSAİT 13.15-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Sevinç GÜNEL 14.00-14.20 Galatia Kale/Yerleşmeleri Yüzey Araştırması: Ankara ve Eskişehir İlleri, 2002 Levent Egemen VARDAR 14.25-14.45 Tavium (Büyüknefes), 2002 Araştırmaları Christoph GERBER 14.50-15.10 Tahirler Projesi: Erken Bizans Galatiası'ndan Kalıntılar Joel WALKER 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Christoph GERBER 15.20-15.40 Aydın ve Muğla İlleri 2002 Yılı Yüzey Araştırmaları Sevinç GÜNEL 15.45-16.05 2002 Yılı Mykale (Dilek Dağları) Yüzey Araştırması Hans LOHMANN 16.10-16.30 Latmos (Beşparmak) 2002 Anneliese PESCHLOW 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: Anneliese PESCHLOW 16.40-17.00 Denizli-Aydın İlleri Yüzey Araştırmaları Neşe ATİK 17.05-17.25 2002 Yılı Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar İlleri Yüzey Araştırması Taciser SİVAS 17.30-17.50 2002 Yılında İstanbul'da, Sofular, İskenderpaşa, Edirnekapı, Sarıgüzel ve Fatih Mahallelerinde Yapılan Arkeolojik Yüzey Araştırması Ferudun ÖZGÜMÜŞ 17.50-18.00 Tartışma 30 MAYIS 2003 CUMA OTURUM BAŞKANI: Sachihiro OMURA 9.00-9.20 Lapseki (Lampsakos) ve Çan İlçeleri Yüzey Araştırması Nurettin ARSLAN 9.25-9.45 2002 Yılı Afyon-Bolvadin Yüzey Araştırması Özdemir KOÇAK 9.50-10.10 Erzurum Pasinler Ovası Yüzey Araştırması-2002 Mehmet KARAOSMANOĞLU 10.10-10.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Mehmet KARAOSMANOĞLU 10.20-10.40 Hatay Tel Aççana (Alalakh) 2002 Çalışmaları Aslıhan YENER 10.45-11.05 Diyarbakır Yüzey Araştırması, 2002 Brian L. PEASNALL 11.10-11.30 2002 Sezonu Ilısu Klasik Yerleşimler Yüzey Araştırması Gürol BARIN 11.35-11.55 2002 Yılı Erzincan, Erzurum, Kars ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırmaları Alpaslan CEYLAN 11.55-12.05 Ara OTURUM BAŞKANI: Aslıhan YENER 12.05-12.25 Balıkesir İli Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Edremit ve Havran İlçelerinde Pre- ve Protohistorik Yerleşmeler Yüzey Araştırması 2002 Engin BEKSAÇ 12.30-12.50 Şanlıurfa-Suruç Ovası Yüzey Araştırması Nurettin YARDIMCI 12.55-13.15 2002 Yılı İç Anadolu'da Yürütülen Yüzey Araştırmaları Sachihiro OMURA 13.20-13.40 Dara-Anastasiopolis'te Son Araştırmalar Metin AHUNBAY 13.40-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Hugh ELTON 14.00-14.20 2002 Yılı Hatay Yüzey Araştırması Erksin GÜLEÇ 14.25-14.45 Laodicea ad Lycos Arkeolojik Yüzey Araştırması, 2002 Sauro GELICHI 14.50-15.10 Samsun İli Yüzey Araştırması-2002 Şevket DÖNMEZ 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Ebru PARMAN 15.20-15.40 Göksu Arkeoloji Projesi 2002 Hugh ELTON 2002 Yılı Hatay, Adana ve Şanlıurfa İllerinde Megalitik Anıtlar ve Konteksi Yüzey Araştırması Tülin ARSLANOĞLU 16.10-16.30 Konya-Karaman İlleri Yüzey Araştırmaları 2002 Hasan BAHAR 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: Hasan BAHAR 16.40-17.00 Karacahisar Kazısı Seramiklerinin Analiz Çalışmaları Ebru PARMAN 17.05-17.25 Kubadabad Seramik ve Çinilerinin Analiz Sonuçları Mustafa TOPAKSU 17.30-17.50 Tell Kurdu'da Mikro-Arkeolojik Araştırmalar Rana D. ÖZBAL 17.50-18.00 Tartışma 31 MAYIS 2003 CUMARTESİ OTURUM BAŞKANI: Ergun KAPTAN 9.00-9.20 Van Kalesi/Eski Van Şehri İnsanlarında Sağlık Sorunları Pınar GÖZLÜK 9.25-9.45 Çavlum Toplumunda Bir Trepanasyon Olgusu Ayşen AÇIKKOL 9.50-10.10 Kovuklu Kaya/Sinop İskelet Topluluğunda Sağlık Sorunları Yılmaz Selim ERDAL 10.10-10.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Hadi ÖZBAL 10.20-10.40 Knidia Etnoarkeolojisi 2002 Begümşen ERGENEKON 10.45-11.05 Börükçü İskeletlerinin Paleoantropolojik İncelenmesi Mehmet SAĞIR 11.10-11.30 Çankırı Havzası Çandır-Çorakyerler Yöresi Orta-Üst Miyosen Dönemi Paleojeomorfolojisi ve Paleoklimatolojisi Mustafa KARABIYIKOĞLU 11.35-11.55 Çayönü'ne- Güneydoğu Anadolu, Ait Bazı Obsidyen Buluntularının Fizyon İzi Yaşları Zehra YEĞİNGİL 11.55-12.05 Ara OTURUM BAŞKANI: Zehra YEĞİNGİL 12.05-12.25 Antimuan ve Bakır Antimuan Alaşımları: Tarsus İT II Mühürleri Hadi ÖZBAL 12.30-12.50 Çavlum'da 2000 Yılı Kazısına Ait İşlenmiş Metal Buluntular Ergun KAPTAN 12.55-13.15 Yukarı Anzaf Buluntusu Eserlerin X-Işını Radyografi Tekniği ile Değerlendirilmesi A. Beril TUĞRUL 13.20-13.40 Amik Ovası Son Dönem Jeoarkeolojik Araştırmaları Tony WILKINSON 13.40-14.00 ARA OTURUM BAŞKANI: Peter Ian KUNIHOLM Ortaçağ ve Sonrası Dönemlere Ait Kazılardan Çıkarılan Cam Buluntuların Arkeometrik Yöntemlerle İncelenmesi Şahinde DEMİRCİ Çatalhöyük Kerpiç Örneklerinin Işık Uyarmalı Lüminesans (OSL) Yöntemiyle Tarihlendirilmesi: Yeni Sonuçlar A. Melek ÖZER Arkeolojik Sıva ve Harçların Onarımında Kullanılabilecek Kireç Sıva ve Harçların Karbonatlaşmasına Katkı Maddelerinin Etkileri Şahinde DEMİRCİ 15.10-15.20 Ara OTURUM BAŞKANI: Şahinde DEMİRCİ 15.20-15.40 Egedeki Dendrokronoloji Projesi: 2002-2003 Neticeleri Peter Ian KUNIHOLM 15.45-16.05 2002 Tayınat Jeomanyetik Araştırması Timothy P. HARRISON 16.10-16.30 Yukarı Dicle Jeomorfolojik Araştırmaları Timothy MATNEY 16.30-16.40 Ara OTURUM BAŞKANI: A. Melek ÖZER 16.40-17.00 Anadolu Macellumları Sema ATİK 17.05-17.25 Girnavaz (Mardin) İskeletleri Araştırmaları İnsaf GENÇTÜRK 17.30-17.50 Paşalar Kazısı (Bursa) Arkeometrik Araştırmaları: Küçük Memeliler Tafonomisi Arzu DEMİREL 17.50-18.00 Tartışma

 

Arkeoloji Makaleleri, Haberleri ve Kitapları
http://mezopotamya.tripod.com/

Bedava Tarih ve Arkeoloji Kitapları için BURAYA TIKLAYIN
ekitap.kolayweb.com

internet
kitapçınız kitapyurdu.com'dan binlerce kitaba
ulaşabilirsiniz.

! ! !   200 MiLYON LiRAYA BiLGiSAYAR   ! ! !
www.lodos-tr.com
LODOS BilGiSAYARDAN KAMPANYA